Media Release

Plaats hier gratis uw artikel of persbericht!

Ergernissen in B2B marketing

De business to business (B2B) marketing is een vrij interessante tak van sport. Deze heeft namelijk erg te maken met beslissingsbevoegdheden en visies op verschillende marktbenaderingen. Vaak is de doelmarkt erg klein maar lig de waarde van de orders weer een stuk hoger. Wanneer we dit zo bekijken komt het er dus op neer dat ieder telefoontje wel goud waard kan zijn en een slechts gesprek kan zorgen voor een flinke domper, er hangt meer van af.

Leads verkrijgen

In de B2B marketing draait het om het verkrijgen van leads ( B2B leadgeneratie) en het realiseren van upselling. De nadruk bij B2B ligt op bewijsvoering en een structurele marktbewerking. Veel gebruikte middelen in de B2B zijn:

  • Direct marketing
  • Evenementen en beurzen
  • Online marketing
  • PR
  • Branding

Gemiddeld ergeren we ons zeven keer per dag. Erg vervelend natuurlijk maar het is dan ook belangrijk een manier te vinden om je ergernissen los te laten omdat je anders behoorlijk gefrustreerd kan worden. Ook de B2B  marketeers hebben te maken met ergernissen.

Ergernissen

Twee van die ergernissen in B2B marketing zijn de volgende vragen:

  • Waarom is het vooral de consumentenmarketing die door de directie aandacht krijgt?
  • Waarom blijven we maar cold-callen en word er geen mooie strategie uitgestippeld?

Er blijkt maar al te vaak een onbegrip te zijn tussen het sales en het marketingteam. Vaak wordt niet direct ingezien waarom B2B net zo goed als B2C geld op kan brengen. Belangrijk is dus om het belang van B2B te belichten en dit uit te dragen.

Linkruil.org

Comments are closed.